اخبار,آیت الله هاشمی

 
اخبار سیاسی  - در یک دوره 8 ساله توقف کردیم و حتی عقب گرد داشتیم

 

در هفته دفاع مقدس نخستین نامی که به اذهان رجوع می‌کند آیت الله هاشمی است که در آن برهه به عنوان فرمانده جنگ فعالیت داشت . او بیش از همه از رشادت‌ها و فداکاری‌های رزمندگان آگاه است و می داند پس از جنگ 8 ساله کشور نیازمند چه مولفه هایی است برای همین سازندگی را رقم زد.

دیروز هم در سالروز آغاز جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، در دیدار جمعی از رزمندگان، به ویژه آزادگان، جانبازان 8 سال دفاع مقدس و جمعی از یادگاران شهدا با تقبیح اشغال کشورها و تأکید بر غیرممکن بودن آن در شرایط کنونی، به حضور سربازان آمریکایی در افغانستان و عراق اشاره کرد و گفت: آنها سرانجام نتوانستند بمانند، چون هیچ ملتی نمی‌تواند حضور بیگانگان را در کشور خود تحمل کند.

 

آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی تاریخ جنگ با عراق را در تاریخ ایران بی نظیر خواند و ادامه داد: براساس اطلاعات آن زمان که بعدها موثق و مستند شد، استکباریون شرق و غرب و ارتجاع طراحی کرده بودند که انقلاب اسلامی را با جنگ تحمیلی بشکنند.

 رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با یادآوری انواع توطئه های قبل از شروع جنگ، گفت: پس از مهیا کردن مقدمات و حتی تأمین هزینه ها و تحریک صدام، بهترین زمان را انتخاب کرده بودند که دولت مرکزی قدرت سیاسی خاصی نداشت و ارتش هم در حال تسویه و تصفیه بود.

 

وی با تبیین شرایط سیاسی، اقتصادی و نظامی ایران در آغاز جنگ، گفت: فکر می کردند طی یک هفته تهران و حداقل خوزستان را می گیرند. هاشمی رفسنجانی با تشریح اوضاع ایران و عراق در مقاطع مختلف، به بیان دلایل پیروزی های ایران بر ارتش کاملاً مسلح حزب بعث پرداخت و گفت: هدایت های امام که یک شخصیت سیاسی، عرفانی و یک رهبر بی نظیر بود و حضور یکپارچه مردم در قالب بسیج، سرمایه های ارزشمند برای فرماندهان ارتش و سپاه تداوم جنگ و طراحی عملیات بود.

 وی با یادآوری خاطراتی از ایثارگری های جوانان و پیرمردان بسیجی در خط شکنی ها، گفت: اقیانوس اخلاص بسیجیان تمام مشکلات را در می نوردید و شیرینی های مکرر پیروزی ها را به مردم هدیه می داد. رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با طرح این سؤال که «آیا ایران در جنگ پیروز شد؟» گفت: اگر پیروزی در جنگ نابودی اشغالگران و نفوذ در قلب مردم است، ایران پیروز واقعی 8 سال دفاع مقدس است که هم شرایط صدام، فرماندهان بعث و منافقین به عنوان ستون پنجم عراق و هم جایگاه مردم ایران در بین ملت عراق را می بینید.

هاشمی در ادامه اوضاع اسرائیل در سرزمین های اشغالی را نمونه ای دیگر از عدم موفقیت اشغالگران دانست و گفت: با بیش از 60 سال مبارزه، عرصه را بر اشغالگران صهیونیستی تنگ کردند و دیدید که در لبنان و سپس در غزه شکست خوردند و این، نقطه آغاز هزیمت تاریخی اسرائیل است.

 

وی با تشریح اوضاع ایران در مقاطع مختلف، مخصوصاً مقطع پذیرش قطعنامه 598، گفت: نصرت واقعی این است که سند پیروزی ایران و متجاوز بودن صدام در سازمان بین الملل تصویب شد و صدام در آخرین نامه صراحتاً نوشت که همه خواسته‌های شما محقق شد.

 

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با مقایسه تاریخی و محتوایی صلح حدیبیه و قبول آتش بس از سوی ایران، گفت: فتح مبین این است که آنجا مسلمانان، مشرکان را گرفتار کردند و اینجا مردم ایران با مجموعه برنامه ها، بلایی بر سر حزب بعث و ستون پنجم آنها آوردند که یا در چاه اسیر و تحقیرانه به دار مجازات آویخته شدند و یا در اردوگاه های اشرف و لیبرتی زندگی را گدایی می‌کنند.

هاشمی رفسنجانی با بیان فداکاری‌های جوانان ایران که امروزه مدال شهادت و جانبازی را به گردن دارند، به موفقیت های علمی ایثارگران و یادگاران شهدا اشاره کرد و گفت: رزمندگان دیروز، دانشمندان امروز و گل‌های سرسبد جامعه هستند که ایران به آنها افتخار می‌کند.

 

وی با بیان افتخارات خانواده ها و یادگاران شهدا و صبر آزادگان در طول 8 سال دفاع مقدس، گفت: دشمنی که در آغاز جنگ قرارداد 1975 الجزایر را با غرور، جلوی تلویزیون پاره می‌کند، وقتی رشادت های ایرانیان را می بیند، ذلیلانه می نویسد که همه خواسته های ایران محقق شد.

 

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به برنامه های جمهوری اسلامی برای اثبات حقانیت مردم در پیشرفت های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی گفت: اگر چه در یک دوره 8 ساله توقف کردیم و حتی عقب گرد داشتیم، اما الان دولت با تدبیر و مردم با امید به آینده، برنامه ریزی دارند که برنامه های تشکّل های ایثارگران و فرزندان شهدا یک نمونه است.
اخبار سیاسی - آرمان
 رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.