فارس: نماینده مردم نهاوند در مجلس گفت: دفترچه‌های بیمه روستایی که دست روستائیان است، ‌عملا کاربردی ندارد.

مهدی سنایی نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی امروز چهارشنبه طی تذکری در صحن علنی مجلس اظهار داشت: در حوزه درمان و بیمه شکایات بسیار زیادی از سوی مردم وجود دارند و مراجعات مکرری هم در این زمینه صورت می‌گیرد.

وی افزود: یکی از مسائل مطرح در این زمینه بحث بیمه روستایی است، دفترچه‌های بیمه روستایی دست روستائیان است ولی عملا کاربردی ندارد و مراجعات مکرری در این زمینه وجود دارد‌ چرا‌که تنها 10 درصد حوزه درمان دفترچه بیمه روستایی را می‌پذیرند.

سنایی تاکید کرد: بیمه‌های روستایی باید گسترش پیدا کنند چرا‌که بیش از 50 درصد جمعیت کشور روستایی است و عملا بیمه شامل این حوزه نمی‌شود و فقط یک دفترچه به دست هر روستایی داده شده است.

نماینده مردم نهاوند در ادامه سخنانش اظهار داشت: در کشورهای دیگر بخش عمده‌ای از یارانه‌ها به حوزه درمان و بیمه اختصاص پیدا می‌کند ولی در کشور ما در این زمینه غفلت شده است و نیازمند توجه ویژه دولت در این زمینه هستیم.

سنایی افزود: در بخش بهداشت و درمان مراجعات عظیمی وجود دارد که افراد به بیماری جراحی مواجه‌اند؛ به طور مثال کل زندگی یک فرد 10 میلیون تومان است و بیمارستان‌ها 20 تا 30 میلیون تومان از آن فرد می‌خواهند.

وی اضافه کرد: بخش قابل توجهی از مراجعین به دفاتر نمایندگان کسانی هستند که باید عمل جراحی انجام دهند و راه‌حل و تکلیفی هم برای آنها مشخص نیست، بر همین اساس می‌خواهیم در همین رابطه به دولت تذکر داده شود.

سنایی گفت: البته در جریان بررسی قانون هدفمندی یارانه‌ها ما گفتیم که بخشی از یارانه‌ها به حوزه درمان تخصیص پیدا کند چرا‌که کشورهای پیشرفته هم همین کار را می‌کنند.

سیدشهاب‌الدین صدر که ریاست جلسه علنی مجلس را بر عهده داشت، در پاسخ به تذکر سنایی گفت: از همکاران کمیسیون بهداشت و درمان درخواست می‌کنیم که این موضوع را رسیدگی کند تا نتیجه مطلوب حاصل شود.

وی افزود: مشکلی که وجود دارد، این است که مطالبات ارائه‌دهندگان خدمت از بیمه‌ها خیلی زیاد است و شاید حدود 9 ماه است که مطالبات دریافت نشده و همین مسئله اختلالی را به وجود آورده است.

شهاب‌الدین صدر گفت: البته مصوبه اخیر دولت که بر اساس آن هزار میلیارد تومان در اختیار تامین اجتماعی قرار می‌دهد، فی‌نفسه برای حوزه سلامت خوب است، در بودجه سال 90 و 91 و همچنین در قانون هدفمندی هم 50 درصد از درآمد حاصل از هدفمندی برای حوزه تامین اجتماعی و حمایت از بیمه‌ها اختصاص یافته که اگر به این موضوع توجه شود، قطعا بیمه‌ها می‌توانند توانمندی لازم را داشته باشند و بار را از دوش مردم بردارند.

امیدوار رضایی عضو هیئت رئیسه مجلس هم در این رابطه گفت: کمیسیون بهداشت بر اساس بند (ب) ماده 34 قانون برنامه پنجم که گفته 10 درصد از کل درآمد هدفمندی یارانه‌‌ها رای بحث سلامت است، بررسی‌هایی را در جریان تدوین بودجه انجام داد، همچنین صحب‌ امروز جلسه‌ای در همین رابطه با مسئولین وزارت بهداشت گذاشته شد که آقای ابوترابی‌فرد هم حضور داشتند و مقرر شد اعتبار کافی برای این مسئله گذاشته شود.رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.