تاريخ : | | نویسنده : 24windowsvps
398956-277091.jpg 
مقام معظم رهبری در پیام ویژه نوروزی ، امسال را سال تولید ملی وحمایت از کار و سرمایه ایرانی نام گذاردند ؛ سنتی که با اشعار به آن سازمان ها ونهاد ها و... سعی می کنند بخشی از فعالیت ها واهداف خودرا درمسیر این نام گذاری قراردهند.

البته و متاسفانه بعضی از مدیران فقط به طور سطحی به این تدبیر نگریسته و در راستای فعالیت خود و به صورت جزیره ای آنهم برای بیلان کاری و آمارسازی  دست اقداماتی می زنند.درحالی که اگر به ژرفای تدبیرهای معظم له به درستی وبا برنامه ریزی عمل شود قطعا پا را ازرفتار تبلیغی و شعارمحوری فراتر خواهیم گذارد و به برآیندهای توسعه محور وبالندگی دست خواهیم یافت.
تولید ،صنعت، تجارت ، دانش و...سرمایه و حمایت می خواهدو سرمایه در سرزمین ناآرام جای ندارد .حمایت هم زمانی معنی می یابد که ابزار خشنودی و ضامن آرامش فراهم شود.
رهبر فرزانه انقلاب در پیام نوروزی چنین تاکید فرمودند که"ماباید از کار کارگر ایرانی حمایت کنیم ،از سرمایه ی ایرانی حمایت کنیم واین فقط با تقویت تولید ملی امکان پذیر خواهد بود".

وقتی سخن از حمایت وتقویت تولید وسرمایه به میان می آید بدون شک پای بسیاری از ریسک ها در این حوزه باز می شود و حتی ریسک های روانی در مسیر این فرآیند قرار خواهندگرفت  .در دوران تحریم اقتصادی، ریسک ها فراتر از حدمعمول  و مانند خوره گریبانگیر تولید وصنعت وسرمایه گذاری خواهند شد.

اینجاست که هنرنمایی صنعت بیمه آغاز می شود. بیمه کارش حمایت از خطرپذیریست.بیمه فرصت کسب موفقیت وکاهش تهدید شکست را فراهم می آورد. در بخش دیگری از سخنان مقام معظم رهبری،  پشتیبانی ازتولید ات داخلی اعم از صنعتی وکشاورزی سهم دولت عنوان شده است  که باید بر این مبنا دولت ازصنعت بیمه حمایت جدی نموده وقوانین بیمه ای را برای پشتیبانی از تولید ، تقویت وجاری سازد.

دولت باید برای وارد شدن انواع خدمات بیمه ای در فرآیند صنعت وکشاورزی بستر سازی کند. بسیاری از تولیدکنندگان خواهان بهره مندی از خدمات بیمه ای در عرصه کسب وکار می باشند ؛ اما نبود الزامات وشفافیت ها وعدم نفع مناسب باعث گریز آنها از این فرآیند شده است.

درمقابل نیز بیمه گران شناخت کافی از بسیاری از ریسکهای موجود در عرصه کسب وکار ندارند .در حوزه بیمه گری لزوم تجربه وآشنایی از انواع کسب وکار می تواند شرایط ورود بیمه گران به حوزه های مختلف را فراهم کند و با استفاده از این دانش به نفع پذیری صاحبان تولید در ریسک پذیری کمک نماید.
بی شک ایجاد ریسک های واقعی دراین جریان مهم می تواند نفع پذیری صاحبان تولید را به بهره مندی از انواع خدمات بیمه ای رهنمون سازد.
 مقام معظم رهبری در بیانات خود، تقویت حرفه ای تولید واتقان در کار تولید را سهم سرمایه داران وکارگران عنوان فرمودند که در این بخش نیز صنعت بیمه باید با رویکرد ایجاد وارائه خدمات نوین وارد شود .

بیمه تضمین کننده آرامش وآسایش کارگر ، تولید کننده وسرمایه گذار است.اگر اینها زیر چتر بیمه قرار می گیرند برای این است که با اطمینان ، قدم در عرصه کسب وکار بگذارند.
 یک پند کهن می گوید "هرگاه می خواهی کاری را شروع کنی سعی کن تمام جوانب آن را تا می توانی در نظر بگیرتا در آن کار موفق باشی ". این پند می آموزد که هیچ کاری بدون ریسک نمی تواند باشد و انسان موفق نیز کسی است که با تدبیر ریسک های آن کار را تا جایی که می تواند شناسایی کند وبرای آنها چاره بیاندیشد . در این صورت است که او با دید بهتری قدم در عرصه کسب وکار مورد نظرش گذاشته وتلاش می کند تا بر ریسکهایی که شناسایی نموده مدیریت کند.
در واقع مفهوم بیمه گری این بستر را فراهم آورده است و در شرایط فعلی گستره این مفهوم فراگیرتر عرض اندام می نماید ؛ زیرا تولیدملی وحمایت از کار وسرمایه ایرانی  تدبیر بزرگی است .
 این نامگذاری فرصت بزرگی را پیش روی صنعت تدبیر کشور قرار داده است تا با برنامه بالنده به توسعه فرهنگ بیمه توجه جدی نموده و از دریچه باور وپشتکار به افزایش ضریب نفوذ بیمه جامه عمل پوشند. رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.