526807-217390.jpg


ویتامین دی یکی از ویتامین های محلول در چربی است که برای سلامت استخوانها لازم است. دریافت مقادیر مکفی  ویتامین دی برای سلامت بدن ضروری است و کمبود ویتامین دی احتمال ابتلا به بیماری های مزمن متعددی از جمله: سرطان و بیماری قلبی عروقی را افزایش می دهد که این بیماری ها از عوامل  مهم مرگ و میر به شمار می آیند. این در حالی است که مصرف بیش از حد این ویتامین نیز عوارض متعددی را در بر دارد.

در مطالعه ای که اخیرا انجام گرفته است اثر ویتامین دی بر مرگ ومیر و بیماری ها بررسی شده است. این مطالعه بر روی 1194 مرد سالمند در سنین حدود 70 سال انجام گرفت و ارتباط بین 25-هیدروکسی ویتامین دی با مرگ و میر بررسی شد. در دوران  پی گیری مطالعه در حدود 49% از شرکت کنندگان فوت کردند. نرخ مرگ و میر در مردانی که کمترین (10%) و بیشترین(5%)  مقادیر ویتامین دی در پلاسما  را داشتند  تقریبا به میزان  50% بیشتر بود. همچنین با کاهش غلظت ویتامین دی در پلاسما نرخ مرگ و میر ناشی از سرطان بیشتر شد. در مورد بیماری قلبی عروقی تنها مقادیر کم ( و نه مقایر زیاد) ویتامین دی در پلاسما نشانگر افزایش خطر بود.

نکته عملی:شواهد دال بر این مطلب هستند که غلظت های زیاد و یا کم  ویتامین دی در پلاسما  با عوارض متعددی در سلامت سالمندان و افزایش خطر مرگ و میر در آنان همراه است و  همچنین غلظت کم ویتامین دی در پلاسما خطر مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی عروقی را افزایش می دهد، لذا دریافت مقادیر مناسب از ویتامین دی برای سلامت بدن بسیار حائز اهمیت می باشد.رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.