فارس: "هوگو چاوز"، رئیس‌جمهور ونزوئلا، درخواست خود برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری 7 اکتبر را ارائه داد.

هوگو چاوز رئیس‌جمهور کنونی ونزوئلا درخواست خود برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری سال جاری را به شورای ملی انتخابات این کشور ارائه داد.

"تیبیسای لوسن"، رئیس شورای ملی انتخابات ونزوئلا، خبر درخواست ثبت نام چاوز برای انتخابات ریاست جمهوری 7 اکتبر را اعلام کرد.

بر اساس اظهارات وی روز گذشته شش نفر از جمله رئیس‌جمهور کنونی و "انریکه کاپریلس"، رقیب اصلی وی و تنها کاندیدای ائتلاف اپوزیسیون، برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کردند.

بر اساس قانون انتخابات ونزوئلا، ثبت نام کاندیداها برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری 7 اکتبر باید از اول تا یازدهم ماه ژوئن صورت گیرد.

هوگو چاوز چندی پیش در خصوص ثبت نام در انتخابات اظهار داشته بود: هنوز تاریخ ثبت نام رسمی من در انتخابات مشخص نیست.

کاپریلس نیز قبلا اعلام کرده بود که در تاریخ 6 ژوئن از سمت فرمانداری ایالت میراندا استعفا خواهد داد و در همان روز به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری ثبت نام خواهد کرد.

در مجموع 55 حزب سیاسی که در کمیسیون ملی انتخابات ثبت نام کرده‌اند، حق طبیعی ارائه کاندیدای خود برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری را دارند. هنوز مشخص نیست چه تعداد از این احزاب از این حق خود استفاده خواهند کرد.

کاندیداهای اصلی در انتخابات ریاست جمهوری سال جاری ونزوئلا چاوز 57 ساله و کاپریلس 39 ساله هستند.

نتایج آخرین نظرسنجی‌نشان می‌دهد 7/50 درصد از مردم ونزوئلا از رئیس‌جمهور کنونی خود حمایت می‌کنند و 5/45 درصد نیز حامی رقیب اصلی وی هستند.

چاوز چندی پیش اظهار داشت: قصد دارم در انتخابات ریاست جمهوری 7 اکتبر سال جاری حریف خود را ضربه فنی کنم.

رئیس‌جمهور ونزوئلا از طرفداران خود خواست بدون استراحت و به صورت خستگی ناپذیر کار کنند تا در انتخابات ماه اکتبر پیروز شوند.

هوگو چاوز در رابطه با انریکه کاپریلس هشدار داد: ما در مقابل امپریالیسم، بورژوازی و متحدین خارجی آن که قدرت فراوانی در اختیار دارند، ایستاده‌ایم. دشمن را دست کم نگیرید.

واشنگتن تمام تلاش خود را برای برقراری اتحاد بین احزاب مختلف اپوزیسیون ونزوئلا به کار گرفت و در نهایت موفق شد مخالفان را قانع کند تا تنها با یک نامزد به نبرد چاوز بروند.

در ظاهر بیماری چاوز راه را برای واشنگتن و اپوزیسیون هموارتر کرده است. هجمه شدید رسانه‌ای علیه رئیس‌جمهور و حمایت‌های رسانه‌ای، تبلیغاتی و مالی آمریکا از رقیب وی در زمانی که چاوز برای درمان در کوبا به سر می‌برد، به اوج خود رسید.

با وجود همه تلاش‌های صورت گرفته، تمامی نظرسنجی‌ها حاکی از حمایت تقریبا 60 درصد مردم ونزوئلا از رئیس‌جمهور این کشور بوده و نشان می‌دهد رابطه عاطفی مردم با چاوز پس از بیماری وی از گذشته نیز قوی‌تر شده است.

علیرغم آنکه اپوزیسیون ونزوئلا برای نخستین بار در تاریخ این کشور متحد شده و تنها یک نامزد را برای رقابت با چاوز انتخاب کرده است تا احتمال پیروزی خود را افزایش دهد، باز هم نتایج تحقیقات از فاصله قابل توجه بین چاوز و کاپریلس سخن می‌گویند.
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.