تاريخ : | | نویسنده : 24windowsvps

افکارنیوز: فیلم جدید فریدون جیرانی شاید پر حاشیه ترین فیلم امسال سینماها باشد، فیلمی که علیرغم مخالفت های فراوان اکران شد و اکران آن نیمه تمام هم نماند. اولین فیلمی که علاوه بر مخالفان، موافقان آن هم مقابل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تجمع کردند.

در همین راستا محمد صادق كوشكی، منتقد سینما و نزدیك به گروه های انصار حزب الله، همایون اسعدیان فیلمساز نزدیك به حوزه هنری و فریدون جیرانی كارگردان «من مادر هستم» در یك مناظره مفصل ۱۹ صفحه ای در مجله سینمایی ۲۴ شركت كردند.

در این مناظره صریح، حرف های جالبی زده شد از جمله این كه فریدون جیرانی اعتراضات علیه فیلم ها را خود جوش نمی دانست و یك حركت فراقانونی می خواند. همایون اسعدیان هم در قسمتی از این مناظره نظر کوشکی را درباره اروتیک بودن فیلم خصوصی تایید کرد و گفت : علی رغم این كه در فیلم آقای فرحبخش هیچ موی زنی از چادر بیرون نیامده، فیلم مصداق اروتیک است. اسعدیان در این مناظره بارها جمعیت معترض به فیلم ها را جمعی صد نفره خواند که حق ندارند برای سینمای یک کشور تصمیم گیری کنند.

كوشكی هم با انتقاد از رویه فرهنگی كشور بعد از دهه هفتاد، بیشترین انتقاد را از صفار هرندی و تیم مدیریت فرهنگی دولت نهم و دهم كرد و گفت: من تنها سالهای دهه شصت را كه خاتمی وزیر فرهنگ بود؛ تایید می كنم و معتقدم در سال های بعد سینما رو به انحطاط رفته است چرا که در سالهای سردبیری صفار هرندی در کیهان شما یک مقاله علیه بدحجابی یا مسائل فرهنگی در این روزنامه نمی بینید.

کوشکی گفت: اعتراض به فیلم ها فقط مختص این یک سال اخیر نبوده اما روند فیلمسازی در کشور ما به گونه ای بوده که اعتراضات طیف مذهبی، این بار در تجمع های اعتراضی نمود یافته است. کوشکی با اشاره به وصیت نامه امام خمینی (ره) اظهار داشت: برداشت من از وصیت این است که در حوزه فرهنگ می شود از دولت تمکین نکرد و اعتراض خود را بیان کرد.

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.