عضو هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری گفت: فضای مجازی سبک زندگی و کانون خانواده ها را هدف گرفته است.

به گزارش ایرنا سید ˈاحمد خاتمیˈ روز یکشنبه در همایش سبک زندگی اسلامی در همدان اظهار کرد: فضای مجازی ابزاری برای مقابله با تمامیت انقلاب اسلامی و از بین بردن 36 سال تلاش و مجاهدت و تغییر سبک زندگی خانواده ها شده است.

وی افزود: استکبار می خواهد سبک زندگی ها را در عرصه های مختلف تغییر دهد و اگر خانواده ها نگران فرزندان و دیانت آنها هستند باید با زبانی نرم و تاثیر گذار برای مصونیت فرزندان خود در مقابل بدحجابی ها ایستادگی کنند.

وی مراوده با خانواده ها را مهمترین عامل تاثیر گذار بر اخلاق اجتماعی و فردی افراد دانست و گفت: در رفت و آمد ها مواظب باشیم با خانواده هایی که از نظر ایمانی و اعتقادی سست هستند و وجود دیش های ماهواره در منازل آنان عادی شده ارتباط برقرار نکنیم چرا که اینگونه خانواده ها فرزندان ما را در مقابل تهدیدات قرار می دهند.

امام جمعه موقت تهران گفت: تشکیل خانواده دینی مستلزم نکاتی کلیدی است که ابتدا ایجاد و حفظ آرامش و محبت در خانواده از ضروری ترین برنامه ها برای داشتن خانواده ای دینی و سالم است.

آیت الله خاتمی تاکید کرد: خانواده ای که در آن مشاجره و دعوا وجود دارد خانواده دینی نیست و زنان و مردان باید در خانواده ها از پرداختن به مسایل و موضوعات غیر ضروری که موجب مشاجره می شود پرهیز کنند.

وی با بیان اینکه ابراز محبت زن و مرد در خانواده موحب استحکام آن و تربیت فرزندانی با اخلاق دینی می شود تصریح کرد: یک ساعت صحبت محبت آمیز مرد با همسرش اجری برابر با یکسال اعتکاف در مسجد النبی را دارد و مرد نباید به همسر خود از جنس خادم خانه نگاه کند و باید محبت از جنس محبت به شریک زندگی باشد.

عضو خبرگان رهبری افزود: نیاز بانوان تنها مادیات نیست بلکه زن ها نیازمند مودت و توجه از سوی همسران خود هستند.

آیت الله خاتمی تاکید کرد: پیغمبر اکرم (ص) فرموده است اگر مردی به همسرش بگوید دوست دارم این سخن هیچگاه از دل همسرش بیرون نخواهد رفت.

وی گفت: از مردان بخصوص آنهایی که انتصاب بیشتر با نظام اسلامی دارند انتظار می رود خانه های خود را به خانه آرامش و محبت تبدیل کنند.

وی با اشاره به آیاتی از کلام الله مجید درباره فراهم آوردن زمینه های محبت و آرامش در خانواده افزود: باید با پیروی از کلام وحی خانواده ها را به سکوی بهشت تبدیل کرد و تبدیل شدن خانواده ها به سکوی بهشت نیازمند عنصر دین و معنویت در خانواده ها است.

وی برگزاری جلسات دینی ،تفسیر و موعظه در خانواده ها را ضروری دانست و گفت: این امر موجب جلوگیری از بدحجابی ها و بی حجابی های فزاینده در کلان شهرها خواهد شد.

عضو خبرگان رهبری تاکید کرد: احساس مسوولیت خانواده ها موجب کاهش آسیب ها بخصوص بی حجابی در جامعه می شود.

وی که در جمع خانواده کارکنان ادارات حراست دستگاههای اجرای سخن می گفت در بخش دیگری، حراست در هر تشکیلاتی را قلب آن تشکیلات عنوان کرد و افزود: حراست ادارات از طرفی همانند حفاظت اطلاعات نیروهای مسلح است و مسوولیت این عزیزان یک مسوولیت کلیدی در نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

آیت الله خاتمی گفت: سالم سازی فضای اداری با حراست آن اداره گره خورده و حراست ها درست عمل کنند امید و انتظاری که از دستگاه ها می رود تحقق می یابد.

همایش سبک زندگی اسلامی با حضور خانواده های مسوولان حراست دستگاه های ادارای استان در سالن همایش های سازمان تبلیغات اسلامی همدان برگزار شد.

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.