آمریکا: به نفع ایران است که تحریم‌ها تأثیرگذار باشند!

قطع ارتباط دو شرکت چینی با ایران بر اثر تحریم های آمریکا، اظهارات وزیر خزانه داری آمریکا درباره تحریم های وضع شده علیه ایران، درخواست نمایندگان آمریکایی برای تشدید فشارها بر ایران، ابهام در دعوت از ایران برای شرکت در کنفرانس صلح سوریه و تکذیب ادعاهای یک ژنرال آمریکایی علیه ایران، از جمله مهمترین مطالب امروز مطبوعات جهان درباره ایران است.

 

اخبار,اخبارجدید,اخبار جالب

 

به گزارش «تابناک»، بخش عمده ای از مطالب امروز مطبوعات جهان درباره ایران نیز به موضوع تحریم ها اختصاص دارد.

در این زمینه، خبرگزاری «رویترز» از قطع روابط دو شرکت چینی با ایران به سبب تحریم های جدید آمریکا خبر داده است. به نوشته این خبرگزاری، دو خط کشتیرانی چینی، در نتیجه تحریم های جدید آمریکا که از روز گذشته عملی شد، ارتباط خود را با ایران قطع کرده اند و به این ترتیب، ایران برای ادامه فعالیت های خود به شرکت های پوششی و خطوط انتقال زمینی متکی می شود. رویترز اشاره می کند بخش عمده ای صادرات ایران، از جمله صادرات مواد غذایی و کالاهای مصرفی، از طریق کشتی انجام می شود و قطع ارتباط ایران با شماری از خطوط کشتیرانی، می تواند ضمن لطمه زدن به صادرات، سبب بدتر شدن مشکلات اقتصادی برای ایران شود.

 

اخبار,اخبارجدید,اخبار جالب

 

در مطلب دیگری در همین رابطه، سایت شبکه خبری «العربیه» می نویسد وزیر خزانه داری آمریکا اظهار امیدواری کرده تحریم های جدید، بتواند سبب تجدیدنظر ایران در برنامه هسته ایش شود و اظهار داشته گزینه های دیگر به جز تحریم، «بدتر» هستند. جاکوب لیو اظهار داشته: «بهترین چیز برای ایران و بهترین چیز برای جهان این است که تحریم های اقتصادی کارآمد باشند؛ زیرا گزینه های جایگزین تحریم، برای ایران و برای جهان بدتر است». وی گفته تصور نمی کند که هیچ رئیس جمهوری در آمریکا، بدون استفاده از دیگر ابزارهای موجود در دسترس، تصمیم بگیرد که از تحریم ها فراتر برود. لیو تحریم های کنونی علیه ایران را «شدیدترین تحریم ها در طول تاریخ خوانده و مدعی شده این تحریم ها، تاکنون نیز اثر خود را بر بخش های مختلف اقتصاد ایران نشان داده است.

 

اخبار,اخبارجدید,اخبار جالب

 

در همین حال، روزنامه «واشنگتن تایمز» از اتفاق نظر دموکرات ها و جمهوری خواهان کنگره آمریکا در لزوم تشدید تحریم ها علیه ایران خبر داده است. به نوشته این روزنامه، در اقدامی که نشانگر هماهنگی هر دو حزب آمریکا در مواجهه با برنامه هسته ای ایران است، همه اعضای کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان این کشور به جز یکی از آن ها، با ارسال نامه ای به باراک اوباما، از وی خواسته اند فشارها را بر جمهوری اسلامی ایران تشدید کند. در این نامه آمده هدف دیپلماتیک آمریکا باید رسیدن به راه حلی مبتنی بر گفت و گو باشد که بر اساس آن، ایران به شکل آشکاری با متوقف کردن برنامه هسته ای خود موافقت نماید. به اعتقاد این افراد، برای رسیدن به چنین هدفی، ایران باید با فشار فزاینده روبرو شود.

 

اخبار,اخبارجدید,اخبار جالب

 

اما در میان دیگر مطالب، روزنامه «واشنگتن پست» اظهارنظر جدید دبیرکل سازمان ملل درباره بحران سوریه را بازتاب داده که گفته مشارکت ایران و عربستان سعودی در مذاکرات صلح سوریه، همچنان به عنوان مسئله ای حل نشده باقی مانده است. بان کی مون افزوده انتظار دارد هم دولت سوریه و هم گروه های مخالف، نمایندگانی را به کنفرانس صلح که برای تابستان برنامه ریزی شده، بفرستند. با این حال، به گفته وی، برخی کشورها هنوز درباره دعوت یا عدم دعوت از ایران و عربستان که هر کدام از یکی از دو سر منازعه در سوریه حمایت می کنند، به این کنفرانس مردد هستند. 

 

اخبار,اخبارجدید,اخبار جالب

 

در نهایت، سایت خبری «عراقی نیوز» اعلامیه دفتر نخست وزیری عراق در پاسخ به اتهامات یک مقام سابق آمریکایی علیه ایران را منتشر کرده است. به نوشته این سایت، دفتر نوری المالکی، اظهارات یک ژنرال آمریکایی را که مدعی شده بود ایران در انفجار حرم امام حسن عسگری در سامرا دخالت داشته، تکذیب کرده است. در بیانیه ای که دفتر مالکی منتشر کرده، آمده که وی ضمن تکذیب اظهارات ژنرال کیسی، اطمینان می دهد که بر اساس تحقیقات انجام شده درباره بمب گذاری مذکور، این اقدام توسط گروه تروریستی القاعده انجام گرفته و خود این گروه نیز در بیانیه ای، مسئولیت انفجار را بر عهده گرفته است. در انتهای بیانیه مالکی نیز آمده: «دفتر مالکی از ایالات متحده آمریکا درخواست می کند اجازه ندهد مقاماتش در عراق، در هنگام بحث درباره هر موضوعی، صداقت و حرفه ای گری را نادیده بگیرند»./تابناک

 

 رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.