تاريخ : | | نویسنده : 24windowsvps

 

آسمان لیبی از قذافی گرفته شد

 

 

اعضای دائم شورای امنیت عصر دیروز قطعنامه ۱۹۷۳ را به رای گذاشتند و با ۱۰ رای موافق این شورا در مقابل ۵ رای ممتنع، دولت قذافی را تحریم هوایی كردند.

 

به گزارش ایرنا،با تصویب این قطعنامه همه اقدامات ضروری به منظور حمایت از غیرنظامیان از حملات نیروهای نظامی معمر قذافی انجام می گیرد.

قطعنامه ای كه امروز به تصویب رسید به دلیل اعمال خشونت بی اندازه بر ضد گروههای مخالفین لیبی در نواحی گوناگون آن كشور به ویژه شهر بنغازی كه بزرگترین شهر لیبی محسوب می شود, اجرایی خواهد شد.

چین، روسیه، برزیل، هند و آلمان پنج كشوری بودند كه به قطعنامه مذكور رای ممتنع دادند.

بر اساس این قطعنامه از هرگونه پرواز در حریم هوایی لیبی به منظور حفاظت از جان غیرنظامیان ممانعت می شود .

علاوه بر آن به كشورهای عضو سازمان ملل اجازه می دهد تا همه تدابیر ضروری را به منظور حفاظت از جان غیرنظامیان و نواحی پر جمعیت در لیبی كه در معرض خطر حمله از سوی رژیم قذافی قرار دارند از جمله شهر بنغازی به كار گرفته و در عین حال هر گونه اشغالگری از سوی نیروهای خارجی را منع می كند.

قطعنامه مذكور همچنین تاكید بر آتش بس فوری در سراسر لیبی دارد.

دقایقی پیش از رای گیری در خصوص قطعنامه ایجاد منطقه پرواز ممنوع بر فراز حریم هوایی لیبی، آلین جیوپ وزیر خارجه فرانسه كه به منظور شركت در جلسه رای گیری به نیویورك آمده بود، اعضا شورای امنیت سازمان ملل را به تصویب قطعنامه تشویق كرد و گفت : تحریمهایی كه شورای امنیت در ۲۶ فوریه سال جاری به تصویب رساند كافی نبود و خشونتها بر ضد غیرنظامیان در لیبی به دو برابر افزایش یافته است.

قطعنامه ای كه ساعاتی پیش تصویب شد علاوه بر موارد ذكر شده خواستار اجرای تحریمهای قاطع تر تسلیحاتی، شركتها و دیگر نهادها به منظور انسداد داراییهایشان می باشد و در عین حال ورود و خروج همه پروازها از مكانهای دیگر به داخل لیبی و یا بالعكس را ممنوع می كند.

همچنین در این قطعنامه از دبیركل سازمان ملل درخواست شده تا هیاتی هشت نفره از كارشناسان را به منظور كمیته نظارت بر تحریمها بر ضد لیبی تشكیل دهد.

روسیه و چین از اعضا دائم شورای امنیت به این قطعنامه رای ممتنع دادند و تردیدهای خود را درباره به كارگیری زور از سوی سازمان ملل و دیگر قدرتها برضد قذافی اعلام كردند، هند، برزیل و آلمان نیز با نظر چین و روسیه موافق بودند.

به رغم عدم اتحاد در رای به قطعنامه سوزان رایس نماینده دائم آمریكا در سازمان ملل گفت شورای امنیت امروز به فریادهای كمك مردم لیبی واكنش نشان داد.

رایس گفت كشورهای عضو اتحادیه عرب در ۱۲ مارس از شورای امنیت درخواست كرده بودند تا قطعنامه مربوط به ایجاد منطقه پرواز ممنوع را در لیبی تصویب كرده و تدابیر ضروری را به منظور حفظ جان غیرنظامیان به كار گیرد.

وی افزود : سرهنگ قذافی و حامیان وی همچنان اصول اساس حقوق بشر مردم آن كشور را نقض می كنند و این قطعنامه پیام قاطعی را به آنان ارسال می كند كه باید به كشتارها خاتمه دهند.../ایرنارپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.