تاريخ : | | نویسنده : 24windowsvps

عضو كميسيون بهداشت و درمان مجلس گفت: پرداخت بي برنامه و بي هدف يارانه دارو موجب هدر رفتن آن و پايين ماندن كيفيت دارو در كشور شده است. 

مسعود اميني در گفت و گو با فارس، افزود: بيشتر يارانه هايي كه دولت مي‌پردازد از جمله يارانه دارو بي هدف و بدون برنامه ريزي دقيق هزينه مي‌شود به همين علت مثلا در عرصه دارو بخش زيادي از داروهاي مصرفي مردم كه به قيمت ارزان در داروخانه ها توزيع مي‌شود، دور ريخته مي‌شود و از طرف ديگر شركتهاي دارويي داخلي نيز وسواسي براي ارتقاي كيفي محصولات خود ندارند.

وي ادامه داد:‌ در صورتي كه يارانه دارو توسط بيمه‌ها به بيماران تعلق گيرد و دارو به قيمت واقعي در داروخانه توزيع شود، امكان قاچاق دارو و توزيع داروي ارزان داخلي در بازار آزاد داخلي و خارجي به علت كاهش حاشيه سود آن از بين مي‌رود در عين حال رقابتي بين شركتهاي داروساز براي بالابردن كيفيت داروي توليدي و به وجود مي‌آيد.

اميني گفت:‌ ارزان بودن داروهاي توزيعي در داروخانه ها باعث شده مردم به صورت بي رويه از داروخانه ها دارو بخرند و آن را در خانه نگه دارند تا تاريخ آن بگذرد و آن را دور بريزند درست مانند اتفاقي كه براي نان مي‌افتد.

وي افزود:‌ در صورتي كه يارانه دارو به صورت هدفمند و از طريق بيمه‌ها و پس از مرحله توزيع هزينه شود، داروي گرانقيمت موجود در داروخانه به قيمت واقعي عرضه مي‌شود و به صورت بي رويه خريداري و مصرف نمي‌شود، اين امر در نهايت به نفع سلامت مردم و اقتصاد كشور است و از هدر رفتن منابع جلوگيري مي‌كند.

عضو كميسيون بهداشت و درمان مجلس اضافه كرد:‌ هدفمند كردن يارانه دارو موجب تقويت بيمه‌ها و افزايش سطح و عمق پوشش داروهايي بيمه‌اي مي‌شود و اين اقدام در نهايت به كاهش سهم پرداخت از جيب مردم براي هزينه‌هاي سلامت منجر مي‌شود.

وي گفت:‌ در كنار اين اقدام البته فرهنگ سازي براي جلوگيري از تجويز بي‌رويه دارو توسط پزشكان و توقع بيماران از تجويز بيش از حد دارو و ساماندهي داروهاي بدون نسخه نيز لازم است و باعث مي‌شود يارانه كه دولت براي دارو مي‌پردازد به دست نيازمند واقعي آن برسد.

 رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.