تاريخ : | | نویسنده : 24windowsvps


هیئت وزیران بنا به پیشنهاد وزارتخانه‌های صنایع و معادن و کشور و تایید سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور اساسنامه شرکت مادر تخصصی قطار شهری کشور را تصویب کرد.

به گزارش مهر، دبیرخانه شورای اطلاع رسانی دولت اعلام کرد،هیئت وزیران بنا به پیشنهاد وزارتخانه‌های صنایع و معدن و کشور و تایید سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و به استناد ماده 7 قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، ‌اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران ـ مصوب 1383 ـ اساسنامه شرکت مادر تخصصی قطار شهری کشور را تصویب نمود .

بر اساس این اساسنامه شرکت مرکز تحقیقات ‌و آزمایش و آلایندگی خودرو ایران با شرکت مرکز پژوهش و مهندسی جوش ایران ادغام و نام آن به شرکت مادر تخصصی قطار شهری کشور اصلاح می گردد.

هدف شرکت یاد شده ،ایجاد توسعه ،‌تسریع ،‌حمایت و پشتیبانی در اجرا و تکمیل پروژه‌ها و طرح‌های صنایع حمل و نقل ریلی ،‌ایجاد وحدت رویه ،‌کاهش هزینه‌های اجرا و بومی نمودن صنعت ساخت تجهیزات ثابت و متحرک مرتبط با قطار شهری به عنوان مجری طرح‌قطار شهری کشور و همچنین انجام خدمات مدیریت طرح در زمینه‌های مذکور می باشد.

همچنین شرکت قطارشهری کشور که در قالب شرکت مادر تخصصی قطار شهری کشور ساماندهی شده است، دارای شخصیت حقوقی و مالی مستقل بوده و وابسته به وزارت کشور است و دارای شرکت های عملیاتی ( نسل دوم ) می باشد که طبق مفاد این اساسنامه و قوانین و مقررات مربوط به شرکت‌های دولتی اداره خواهد شد .

بر اساس این مصوبه مدت شرکت نامحدود و مرکز اصلی آن در تهران است  شرکت می تواند برای اجرای وظایف مقرر در این اساسنامه در داخل کشور با تصویب مجمع عمومی و با رعایت قوانین و مقررات مربوط شعب یا نمایندگی‌هایی تاسیس نماید سرمایه شرکت مبلغ یک هزار میلیارد ریال منقسم به یک میلیارد سهم یک هزار ریالی می باشد و کلیه سهام آن متعلق به دولت است.

این اساسنامه فعالیت و وظایف شرکت مذکور را انجام مطالعات امکان سنجی برای ایجاد و توسعه صنایع حمل و نقل ریلی،تهیه طرح‌های اجرایی متناسب با نیاز‌های حمل و نقل ریلی و ایجاد سیستم‌های جامع ترافیک و حمل و نقل ریلی در شهرها‌ی بزرگ و اعمال نظارت در اجرای اینگونه طرح‌ها ،تهیه و تدوین ضوابط و معیار‌ها برای یکسان سازی اهداف مرتبط با وظایف شرکت ،.....وتاسیس شرکت های مورد نیاز برای قطار شهری کل کشور و برگزاری دوره‌های آموزشی جهت ارتقا سطح علمی و دانش فنی مرتبط با اهداف شرکت ذکر می کند .

 رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.