روزنامه «جمهوري اسلامي» در سرمقاله امروز خود با هشدار به برخي از عناصر و گروه‌هاي سياسي كه در سايت‌هاي اينترنتي به تخريب شخصيت‌هاي انقلاب مي‌پردازند، نوشت: اين گروه دست شيطان را از پشت بسته‌اند.

اين روزنامه در ادامه آورده است: عجله‌اي كه جناح‌ها و گروه‌ها و جريان‌ها و احزاب از هم اكنون در تبليغات انتخاباتي مجلس هشتم نشان مي‌دهند، نگران‌كننده است.
اين شتاب اگر با هدف تشويق و ترغيب مردم براي حضور هر چه بيشتر در پاي صندوق‌هاي رأي بود، جاي خوشحالي داشت. متاسفانه‌ نه تنها چنين نيست بلكه بوي تند بازي‌هاي سياسي كه از آن به مشام‌ها مي‌رسد تأثير منفي شديدي بر انتخابات خواهد گذاشت.

از انتخابات كه بگذريم امسال كه «سال اتحاد ملي و انسجام اسلامي» ناميده شده است، لااقل به حرمت اين نامگذاري هم كه باشد جريان‌هاي سياسي بايد اينگونه شتابان به اردوگاه همديگر نتازند و تخم تفرقه نكارند.

عده‌اي با تهديد، تطميع، توسل به امتيازات ورزشي، خرج كردن پول، سوءاستفاده از قدرت و جايگاه خود و به هر وسيله ديگري كه برايشان ممكن باشد، تلاش مي‌كنند فلان شخص شهردار نشود و فلان شخص بشود تا اين مقدمه‌اي باشد براي به دست آوردن چند امتياز در دو انتخاباتي كه در پيش است. عده‌اي هم براي رسيدن به همين مقصود، به بنزين بيچاره متوسل مي‌شوند و ذهن و فكر مردم را چنان با موضوعاتي از قبيل تك‌نرخي و دو‌نرخي و امثال اين امور مشغول مي‌كنند كه اصل زندگي كردن از ياد مردم مي‌رود. افراد و جريان‌هايي هم در اين ميان با قلم‌ها و زبان‌هايشان چنان به جان اين و آن مي‌افتند كه گويي قرار است امسال سال ضديت با اتحاد ملي باشد و ته مانده امكاناتي كه براي كنار همديگر قرار گرفتن و هماهنگ عمل كردن موجود است نيز به باده داده شود!

وضعيت از اين نظر به قدري آشفته است كه بسياري از مردم هر حركتي را ناخودآگاه به تبليغات انتخاباتي وصل مي‌كنند و زمينه براي پذيرش شايعات دشمن ساخته درهمين زمينه‌ها نيز بسيار فراهم و مساعد است. الحق والانصاف كه بعضي از هموطنان ايراني در زمينه چگونگي استفاده از امكانات پيشرفته فني، دست شيطان را از پشت بسته‌اند. در سال‌هاي قبل از پيروزي انقلاب اسلامي مردم از نوار كاست و ضبط صوت كه امكانات پيشرفته آن روزگار بودند، حداكثر استفاده را براي رساندن پيام انقلاب به همديگر در سراسر كشور به عمل مي‌آوردند.

امروز عده‌اي به جاي بهره برداري از آن تجربه مفيد با استفاده از سايت‌ها و ساير ابزارهاي الكترونيكي جديد -كه ابزارهاي پيشرفته روزگار ما هستند- حداكثر بهره‌برداري را براي تخريب كساني مي‌نمايند كه مي‌توان و بايد از وجود آنها براي تقويت انقلاب و نظام جمهوري اسلامي و مقابله با دشمن استفاده كرد. اين از مصاديق بارز استفاده نادرست از نعمت‌هاي الهي است كه قطعا به زيان مجموعه‌اي كه بايد با اتحاد و انسجام به پيش برود تا اهداف بزرگ اسلام و انقلاب را محقق سازد و ملت ايران را به سعادت و رفاه برساند تمام خواهد شد.

درست در همين شرايط كه عده‌اي مشغول بازي‌هاي سياسي و سواستفاده از امكانات و هدر دادن فرصت‌ها هستند قشر ضعيف جامعه در گراني مشكل مسكن سختي معيشت بيكاري و مفاسد اجتماعي پر پر مي‌زند، ولي فريادش نيز به جايي نمي‌رسد. كساني هم كه تلاش مي‌كنند اين فريادها را به گوش مسئولان برسانند، به دروغگويي، جوسازي، تبليغات منفي، تضعيف دولت و بدخواهي متهم مي‌شوند. اي كاش مسئولان به همين انگ زدن‌ها بسنده مي‌كردند و منكر وجود گراني و مشكل مسكن و بيكاري و مفاسد اجتماعي نمي‌شدند و يا به فرافكني پناه نمي‌بردند و اين واقعيت‌هاي انكارناپذير را به اين و آن نسبت نمي‌دادند.

راستي تا چه وقت مي‌توان باور كرد اين مشكلات را ديگران پديد آورده‌اند و اكنون نيز همانها هستند كه نمي‌گذارند ارزاق مردم ارزان شود؟ مردم تا چه وقت مي‌توانند با كلي‌گويي‌ها سر كنند و فقط با تعبيراتي از قبيل «مافياي قدرت» و «مافياي ثروت» كه «همه مشكلات زير سر آنهاست» روزگار سپري كنند و هرگز با چهره آنها آشنا نشوند و حتي يك بار هم يكي از آنها به مردم معرفي نشود؟ با اين حال آيا مي‌توان انتظار داشت مردم اين فرافكني‌ها را تبليغات انتخاباتي تلقي نكنند و آنچه را كه مي‌شنوند باور نمايند؟

به نظر مي‌رسد عقلاي قوم بايد براي جلوگيري از اين تحركات نامعقول و غيرمنطقي كه زيان‌هاي زيادي به اساس انقلاب و نظام وارد خواهد كرد‌، انديشه كنند و با اقدامات عملي مانع ادامه اين روند زيانبار شوند. شرايط كشور به گونه‌اي حساس است كه امروز به اتحاد و انسجام و تلاش براي حل مشكلات مردم بيش از هر زمان ديگري نيازمنديم. همه بايد اين شرايط را درك كنند و خود را با مصالح كشور تطبيق دهند.

 رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.