تاريخ : | | نویسنده : 24windowsvps

دور تازه تحریم کشتیرانی ایران با قطع دسترسی ایران به سرویس‌های مالی و تجاری بین‌المللی کلید خورد.

بر اساس این تحریم ها چند شرکت و فرد مرتبط با کشتیرانی در لیست تحریم های آمریکا قرار گرفتند. همزمان دادستان نیویورک علیه ۱۱ شرکت و پنج نفر به همین دلیل اعلام جرم کرد.

به گزارش ایران دیپلماتیک به نقل از خبرگزاری فرانسه، وزارت خزانه‌داری آمریکا روز دوشنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد، ۱۰ شرکت کشتی‌رانی و سه فرد مرتبط با شرکت‌ کشتیرانی جمهوری اسلامی را تحریم کرده است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا ادعا کرده این اقدام پاسخی به تلاش‌های مستمر ایران به منظور دور زدن تحریم‌ها و استفاده این کشور از شرکت‌های صوری برای حفاظت از شرکت کشتیرانی است.

اقدام تازه وزارت خزانه‌داری آمریکا در تحریم این شرکت‌ها و افراد، عملیات شرکت کشتیرانی ایران را در کشورهای انگلیس، چین، سنگاپور و امارات هدف قرار داده است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا همچنین شرکت کشتیرانی ایران را متهم کرده‌ است که از طریق ایجاد شرکت‌های صوری در نقاط مختلف جهان برای دور زدن تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران تلاش می‌کند. وزارت خزانه‌داری آمریکا پیشتر نیز با اعلام تحریم ۳۷ شرکت و پنج شهروند ایرانی مرتبط با شرکت کشتیرانی ایران، تهران را متهم کرده بود، فعالیت‌های خود را در پشت شبکه‌ای پیچیده از شرکت‌های کشتیرانی پنهان می‌کند.

علیرضا قزل‌عیاق، مدیر یک آژانس کشتیرانی به نام شبکه دریانوردی آسیا، که در سنگاپور مستقر است و نیز دو نفر از مدیران ارشد اجرایی شرکت کشتیرانی ایران به نام‌های محمد مقدمی‌فرد و احمد تفضلی سه نفری هستند که از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا در لیست تحریم‌ها قرار گرفته‌اند.

همچنین شش شرکت تحریم شده در امارات ، دو شرکت در سنگاپور، یک شرکت در چین و یک شرکت دیگر در انگلیس مستقر هستند.

از سوی دیگر دادستانی منهتن نیویورک روز دوشنبه علیه ۱۱ شرکت و پنج نفر به اتهام همکاری با شرکت کشتیرانی ایران برای دور زدن تحریم‌ها علیه ایران اعلام جرم کرد. به ادعای سایروس ونس، دادستان مانهاتان این افراد و شرکت‌ها متهم به تلاش برای دسترسی با سیستم مالی آمریکا با استفاده از اسناد جعلی بانکی هستند.

بر اساس ادعای وزارت خزانه‌داری آمریکا، ایران از ناوگان کشتیرانی تجاری خود برای حمل کالا‌های کالاهای نظامی و اقلام مورد نیاز برای توسعه برنامه سلاح‌های کشتار جمعی خود‌ استفاده می‌کند.

آمریکا از سال ۲۰۰۸ شرکت کشتیرانی ایران را تحریم کرده و همچنین بر اساس ادعای وزارت خزانه‌داری آمریکا تاکنون دهها شرکت صوری مرتبط با کشتیرانی، هدف تحریم‌های آمریکا قرار گرفته‌اند.

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.