تاريخ : | | نویسنده : 24windowsvps
مهر: شهرهای مختلف استان خوزستان امروز و دیروز با یک گرمای بی سابقه مواجه شده اند به گونه ای که دمای برخی شهرهای استان خوزستان روز گذشته از مرز 52 درجه گذشت.

این گرما که باعث خانه نشینی مردم نیز شده و امروز با هوای شرجی و رطوبت بالا نیز همراه است هر چند برای مردم شهرهای جنوبی خوزستان قصه جدیدی نیست ولی این بار گرمای شهرهای شمالی استان خوزستان را نیز گرفتار کرده به گونه ای که شهرهای شوشتر و گتوند به عنوان شهرهای شمالی استان که معمولا در فصل تابستان هوای مناسبی داشتند نیز با گرمای بیشتر از شهرهای آبادان و خرمشهر مواجه شده اند.

گفته می شود این گرما تا پایان هفته ادامه خواهد داشت و تاکنون استانداری و فرمانداریهای شهرهای استان واکنشی در خصوص این گرما که شاید در صورت وقوع در استانهای دیگر باعث تعطیلی میشد نداشته اند.

سرپرست هواشناسی استان خوزستان در خصوص گرمای اخیر در خوزستان گفت: در شبانه روز گذشته شهرهای اکثر شهرهای استان خوزستان از مرز 50 درجه گذشت و باعث ایجاد گرمای فراوان در شهرهای خوزستان شد.

نادر شفی خدایی افزود: در این بین دمای شهرهای شوشتر، گتوند، اهواز و رامهرمز 52 درجه گزارش شده است. این حالت در شهرهای استان خوزستان تا پایان هفته ادامه خواهد داشت و اواخر هفته صعود مجددا دمای به بالاتر از 50 نیز قابل پیش بینی است.

وی با اشاره به شرجی بودن هوای استان خوزستان گفت: هم اینک هوای شهرستان اهواز به عنوان مرکز استان 74 درصد است که باعث است که انتظار می رود تا اواسط هفته ادامه داشته باشد.

شفی خدایی تصریح کرد: بررسی نقشه های پیش یابی در سطح زمین کماکان تقویت زبانه کم فشار جنوبی را نشان می دهد که باعث انتقال توده هوای مرطوب بر روی استان شده و در سطوح فوقانی جو نیز همچنان سلول پر ارتفاع جنب حاره ای مشاهده می شود.
 
سرپرست هواشناسی استان خوزستان در خصوص پیش بینی 24 ساعته هوای استان نیز گفت: آسمان استان صاف تا قسمتی ابری بعضا در برخی نقاط همراه با رطوبت بالا یا غبار آلود توام با وزش بادپیش بینی می شود.

شفی خدایی همچنین در خصوص پیش بینی دریایی شمال خلیج فارس نیز اظهار داشت: وضعیت هوا در این قسمت صاف تا قسمتی ابری گاهی همراه گرد و غبار یا مه رقیق پیش بینی می شود.

همچنین مدیر دفتر تحقیق و توسعه معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز در خصوص موج بی سابقه گرمای استان خوزستان گفت: انتقال عوامل میکروبی با  افزایش گرمای هوا،  عدم رعایت بهداشت فردی و مصرف غذاهای آلوده تشدید می شود.

دکتر سید محمد تقی منصوری افزود: علائم مسمومیتهای غذایی شامل طیف وسیعی از عوارض گوارشی است که می توان به  تهوع، استفراغ، بی اشتهایی، اسهال، کاهش وزن، ضعف، سرگیجه و بی حالی اشاره کرد.

وی با بیان اینکه در مواقع احتمالی ابتلا به مسمومیت غذایی باید فورا به پزشک مراجعه کرد به شهروندان توصیه کرد: در این مواقع بیمار باید به فکر جایگزینی مناسب و سریع برای آب و املاح از دست رفته بدن از طریق نوشیدن مایعات بهداشتی همچون آب، دوغ و محلول او آراس(ORS) باشد و از داروهای غابض(پیشگیری از اسهال) و آنتی بیوتیک بدون تجویز پزشک خودداری کند.

دکتر منصوری همچنین به شهروندان توصیه کرد: در هنگام مسافرت باید از غذاهای کم حجم و بهداشتی استفاده و به دمای حمل غذا و نظافت ظروف توجه بیشتری کنند.


رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.