تاريخ : | | نویسنده : 24windowsvps
504093-844768.jpgاولین صندلی از سمت چپ صندلی های سبز صحن علنی شواری شهر تهران متعلق به هشتمین نفر از اعضای شورا از نظر تعداد ارای کسب شده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی «فردا»، این صندلی که از قضای روزگار به میز استقرار خبرنگاران بسیار نزدیک است متعلق به خواهر بزرگ رییس جمهوری است، مکانی که از سال 86 در اختیار یکی دیگر از اعضای خاندان احمدی نژاد قرار گرفته است.

خواهر بزرگ رییس جمهور از نظر چهره شباهتی به برادر دارد، هر جا که لازم بوده پشت برادر ایستاده و پرکارترین روزهایش که در آن بسیار مصاحبه کرد، مربوط به روزهای منتهی به انتخابات سال 88 ریاست جمهوری است.

سومین دوره شورای شهر تهران دوره کامیابی پروین احمدی نژاد در راهیابی به این نهاد بود، چه خواهر رییس جمهور در دو دوره قبلی نیز در انتخابات شرکت کرده ولی هیچ گاه موفق نشده بود.

از همان ابتدای ورود پروین احمدی نژاد به شورای شهر در سال 86 همه می دانستند که او مخالف جدی برای رقیب پیشین بردار در انتخابات سال 84 ریاست جمهوری خواهد شد، رقیبی که با حضور برادر در میدان پاستور بر صندلی بهشت تکیه زد و تدبیر امور پایتخت را بر عهده گرفت.

باری بعد از طی دوره ای حدود 18 ماه بالاخره سیاست حکم کرد که خواهر برای دفاع از برادر پا به عرصه بگذارد و در شورای شهر و گاه در صحن علنی از سیاست های شهرداری تهران انتقاد کند.


اما اوج فعالیت خواهر رییس جمهور به دوران انتخابات سال 88 ریاست جمهوری و حوادث بعد از ان مربوط می شود در این دوران پروین بارها در حمایت از محمود برادر کوچکترش – آن چنان که فرهنگ ایرانی به خواهران بزرگتر یاد داده – تمام قد ایستاد و پاسخ انتقادهایی را که علیه برادرش مطرح می شد را داد.

اما موضوع به اینجا ختم نشد و احمدی نژاد خواهر بارها از زندگی ساده برادر و پرکاری و کم خوابی وی در ایام انتخابات صحبت کرد.

پروین احمدی نژاد البته یکی از کم مصاحبه ترین اعضای شورای شهر است و معمولا قبل از اغاز جلسه شورا رییس دفترش با وی وارد صحن شده و به گفت و گو می پردازد تا خبرنگاری به او نزدیک نشود و در پایان جلسه نیز سریع صحن را ترک می کند.

اما موضوعی که اخیرا پروین احمدی نژاد در اخرین جلسه تیر ماه شورای شهر در سال 90 از آن انتقاد کرده است آلودگی هوایی بوده  که مترو سبب آن می‌شود.

پروین احمدی نژاد در صحن علنی شورای شهر تهران طی سخنانی عجیب مدعی شده است؛" خرید تجهیزات نامرغوب چینی برای مترو منجر به آلودگی هوای مترو شده است.".

وی اشاره کرده است:"بخشی از واگن هایی که در مترو استفاده می شود تولید کشور خودمان است اما متاسفانه بخش دیگر آن از واگن سازی چینی تهیه می شود، استفاده از ابزار و آلات و وسایل نامرغوب و غیر استاندارد به آلوده شدن هوا کمک می کند . متاسفانه شاهد آلودگی هوا در مترو هستیم."

وی ادامه داده است: "استفاده از وسایل آزبست دار در قطعات مترو تنها آلودگی مترو را افزایش می دهد من خود یکبار که به مترو رفتم به سختی نفس کشیدم ."

پاسخ این ادعا در همان روز و جلسه از سوی معاون حمل و نقل شهرداری بیان شد.
سید جعفر تشکری هاشمی، در پاسخ به انتقاد پروین احمدی نژاد اظهار کرد: "قطعات اصلی قطارهای مترو به ویژه ترمز از دو شرکت معتبر اروپایی یعنی کشورهای فرانسه و ایتالیا خریداری می شود که دارای استاندارد و گواهینامه هستند و از مواد آزبست دار استفاده نمی شود از این رو جای هیچ نگرانی ندارد."

وی در پاسخی قاطع به اظهار نظر احمدی نژاد عنوان کرد: "به جرات می گویم که هوای داخل متروی تهران از هوای بیرون پاک تر است."

پروین احمدی نژاد در حالی ادعای الودگی هوا در اثر فعالیت مترو را مطرح می کند که در سال حضورش در شورای شهر که اکنون وارد پنجمین سال شده ، هیچ گاه حتی پاسخی برای اعضای شورای شهر و مردمی که از عدم پرداخت بودجه دولتی مترو سخن می گفتند نداشته است.

در این سال ها پروین احمدی نژاد به عنوان نزدیکترین عضو شورای شهر به دولت نه تنها صحبت یا انتقادی از عدم پرداخت بودجه دولتی مترو نکرده است بلکه در مقابل کسانی که به این موضوع نیز اشاراتی کرده اند سکوت کرده و حتی خود را به نشنیدن زده است.

این در حالی است که در ابتدای تشکیل شورای سوم شهر تهران گمان می رفت به دلیل حضور پروین احمدی نژاد و برخی دیگر از اعضای متمایل به سیاست های دولتی رابطه بین دولت و شورا برای حل مشکلات مردم و شهر به راحتی بر قرار شود، اتفاقی که در این سال ها هیچ گاه به وقوع نپیوسته است.

خواهر بزرگتر رییس جمهور از بین شش خواهر و برادر احمدی نژاد تنها احمدی نژادی است که در روی صحنه سیاسی کشور باقی مانده است هر چند داود احمدی نژاد در دولت نهم بازرس ویژه ریاست جمهوری بود.

ولی در دولت دهم خبری از وی نیست و به نظر می رسد که پروین همراه برادرش تنها احمدی نژادهایی هستند که در صحنه سیاسی در معرض نمایش فعالیت می کنند.

البته پروین احمدی نژاد در این همراهی با برادر تنها نیست و دو داماد وی فعالانه سعی در حمایت و همراهی دایی زن هایشان داند.

افراشته یکی از دامادهای پروین احمدی نژاد است که نامه جنجالی اش در اردیبهشت ماه امسال در حمایت از احمدی نژاد و مشایی منتشر شد. او که عضو گروه مشاوران جوان رییس جمهوری است چنان در این حمایت سرسخت است که حتی مداحان کشور را به باد انتقاد گرفته است، نکته قابل توجه در این است که دو تن از باجناق های وی یعنی دامادهای پروین احمدی نژاد رسما به حرفه مداحی مشغول هستند، البته احد قدمی یک از دامادها، سال 86 به مقام مدیر کل حراست سازمان شهرداری ها و دهیاری ها منصوب شد.


به هر تقدیر حالا که به نظر می رسد حضور این عضو شورای شهر در انتخابات مجلس پیش رو راه به جایی نبرده و احمدی نژاد صندلی شورای تهران را به مجلس ترجیح داده است باید دید در دوسال وقت اضافه شورای شهر کدام نقش برای این عضو خانواده رئیس جمهور پر رنگ تر خواهد بود، خواهر رئیس جمهور و مدافع دولت بودن و یا عضو شورا و نماینده مردم بودن؟

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.